MENU
Thesari.com © 2001 - 2023

Resorti Full-hani - Thesari

E Enjte 31 Korrik, 2014
Resorti Full-hani

fullani-bode-berisha

Full-hani eshte burri ish Kryetares se Soros. Full-hani ne 2008 manipuloi te dhenat ligjore te skemes me te madhe spekulative te Soros ne Shqiperi te Fondacionit Besa (ku pronar ishte Soros) qe falsifikoi te dhenat e Gjykates duke krijuar ne kundershtim me cdo ligj Fondin Besa Sh.A. i cili mori mbi 100 milione dollare para, asete dhe borxhe te ardhura nga nje aktivitet jofitimprures pjesa me e madhe nga buxheti i shtetit dhe i kaloi si prone Skemes Sorosiane ne kundershtim me cdo ligj shqiptar dhe te huaj… pastaj aksionet e Fondacionit Besa iu dhuruan te gjitha Fondacionit "Albanian Besa Capital" ku u krye skema e pastrimit te parase se origjines publike per tju kthyer mafies sorosiane dhe te tre Besat kishin vetem nje drejtor!

Pra Guvernatori Full-Hani manipuloi te dhenat e Fondacionit BESA si prone e Soros qe drejonte Gruaja e tij duke thyer nje rekord boteror te konfliktit te interesit dhe duke ligjeruar nje nder skemat me spekulative tipike sorosiane ne mes te Tiranes nga njerezit e Edi Rames dhe ku ishin te perfshire dhe zyrtare te larte te Partise Demokratike me pushtet ne ate kohe!

Mbi 200 persona jane ndeshkuar nga gjykatat shqiptare ne kundershtim me cdo ligj pasi Fondacioni Besa per periudhen 18 mujore 1 Korrik 2007 – 28 Dhjetor 2008 vepronte si nje skeme piramidale kreditimi antiligjor dhe perfaqesuese ligjore ishte vete gruaja e Full-Hanit!!!

Dhe ju po me pyesni pse hesht politika per vjedhjen e 7 milione dollareve ne menyren me skandaloze qe mund te imagjinohet!!!

Pse po hesht PS? 
Sepse gruaja e Edi Rames, Linda Basha Xhillari Rama ishte Kryetare e Soros, pra perfaqesuese e vete skemes BESA ne kohen kur perfundoi spekulacioni...

Pse po hesht LSI? 
Sepse Drejtori Ekzekutiv i BESA eshte nga Skrapari dhe njeri i afert me LSI...

Pse po hesht PD? 
Sepse 2 personat kryesore ne parlament qe mbulojne politikisht fushen bankare dhe financiare kane firmosur vete qe parate e buxhetit te shtetit ti dhurohenin me 2% Fondacionit BESA dhe 5 deputete sorosiane te PD se jane shoket e ngushte te Full-Hanit…

Pse hesht Media dhe Shoqeria Civile? 
Sepse si Besa dhe Full-hani (burri), dhe Full-hania (gruaja) jane pjese e perfitimeve personale qe nga punesimet e tarafit, financimeve, sponsorizimeve dhe shume e shume te tjera.

Jep një mendim
Komentet publikohen direkt pa censurë. Mundohuni ti përshtateni etikës së komunikimit.*
* Administratori rezervon te drejten per te edituar ose fshire komentet
Do a marri Berisha apo do e mbaje Basha drejtimin e PD?