MENU
Thesari.com © 2001 - 2023

Tentoi Meta, por Tomën sot e vrau Edi Rama - Thesari

E Premte 27 Mars, 2015
Tentoi Meta, por Tomën sot e vrau Edi Rama

rama-doshi-frroku

Tom Doshi dhe Mark Frroku u arrestuan për kallzim të rremë. Pas 6 muajsh denoncim mbi vrasjen me pagesë në qeli, shkoj Toma dhe jo vrasësit. Pas 6 muajsh kallzimesh, viktima ishte Toma dhe jo prokurori Eugen Beci që drekonte me vrasësit. Nëse ka gënjyer Toma apo Marku askush nga prokuroria nuk e kuptoi pasi të paktën njëri prej tyre gënjen dhe sigurisht tjetri thotë të vërtetën.

Ambasadat do rreken të duartrokasin këto pak arrestime si uji i pakët, por pas kësaj shumë pak mund ta dine se do bëhet qameti. Doshi dhe Frroku nuk u arrestuan as për vrasje dhe as për korrupsion. Ata nuk u arrestuan as për trafiqe dhe as për pastrim parash. Toma dhe Marku i prishën qetësinë dhe dashurinë çiftit Rama & Meta.

Ka ende njerëz që nuk duan ta besojnë që Toma tha të vërtetën. Ka ende njerëz që nuk e kuptojnë se Toma e dashuronte partinë dhe Kryeministrin më shumë se 1 milion votuesit. Ka ende njerëz që nuk mund ta kuptojnë se çdo të thotë 4 milion euro sponsorizim në fushatë elektorale.

Precedenti Doshi ishte i vetmi që s’kishte ndodhur në historinë e parlamentarizmit botëror ku denoncuesit "whistleblower" shndërrohen në heronj të luftës kundër krimit dhe jo në viktima, ku u vihen prangat. Modeli Doshi rrëzikon të hapë një zinxhir vrasjesh politike në Shqipëri. Shumë nga ne, i duket kallzimi i Tomës një histori trilli e shkëputur dhe ku individi i thjeshtë, me të drejtë, largohet nga realiteti. 

Për çfarë arsye në botë Tom Doshi duhet të shpikte një histori dhe intrigë të tillë? Hipotezat e Prokurorisë shqiptare tentojnë të mbyllin kapakun e një serie vrasjesh, atentatesh, kërcënimesh dhe krimesh që kanë ndodhur kohët e fundit. Toma nuk gënjeu, sepse, nuk kishte asnjë motiv për ta bërë dhe të gjithë ne, kemi mundësinë dhe shansin të lexojmë fare qartë se: Tom Doshi ka qenë për 10 vite financuesi kryesor i Partisë Socialiste dhe sponsori numër një i Edi Ramës.

– Tom Doshi ka qëndruar pranë dhe ka informacione të plota për çdo aktivitet të Edi Ramës dhe Ilir Metës
– Tom Doshi ka qenë pjesë e bizneseve të ndryshme të Edi Ramës dhe Ilir Metës
– Tom Doshi dinte gjithçka mbi atentatet dhe bombat që vihen prej 2 vitesh në Shqipëri.
– Tom Doshi s’ka asnjë mbështetje nga opozita dhe ishte “non grata” në kampin tjetër politik
– Tom Doshi ndoqi prej 6 muajsh çdo fazë kallzimi penal në çdo hallkë të pushtetit dhe drejtësisë.
– Tom Doshi u braktis nga të gjithë dhe s’qe pjesë e lojës së askujt.
– Tom Doshi ishte garanti i Edi Ramës tek Dritan Prifti për publikimin e provave për burgosjen e Metës para 21 Janarit në Top Channel.
– Tom Doshi nuk mund të thurte një intrigë dhe fantazi duke përfshirë mbi 10 persona, por mund ta izolonte vetëm në një emër nëse do gënjente.
– Tom Doshi ruhet prej 6 muajsh me super kushte mbrojtje.
– Tom Doshin e shpëtoi rastësia dhe më pas tre ekzekutorët u tentuan të eleminohen nga organizatori për të humbur gjurmët.
– Tom Doshi u njoftua nga Mark Frroku pasi treshja e atentatorëve kishte lidhje me shokun e tij që e bëri deputet.

E për të gjithë ata që nuk duan të kuptojnë, Toma u burgos se nuk mundën ta vrisnin dot. Natyrisht pjesë e skenarit për vrasjen fizike apo politike ishte Rama, Meta dhe deri tek prokurori i krimeve të rënda që pas denoncimit të Tom Doshit rrëfehej tek killerat me ditë të tëra.

Toma u burgos si paradhomë e një vrasje të paralajmëruar. Toma u burgos se dinte gjithçka mbi familjen mafioze socialiste. Tomën deshën ta vrasin për të mos i larë borxhet, dhe për të fundosur dhjetra mëkate. Toma u burgos për të vrarë zërin opozitar. Ja pse Toma u prishi qetësinë dhe dashurinë çiftit Rama dhe Meta.

Mendimi juaj
12 Qershor, 2015 15:21 UTC
Bobi
Ku e njeh Tomen ti verme? Cfare din ti per te? Ku kupton ti se si jane gangsteret e maleve? Ku kupton ti o pirla se kush eshte nje njeri qe nuk ka shkuar ne shkolle dhe eshte rritur ne moral krimi dhe mitomanie? Po ti je mitoman per vete dhe plus kesaj ke dhe problem dyzimin ne personalitet.
Jep një mendim
Komentet publikohen direkt pa censurë. Mundohuni ti përshtateni etikës së komunikimit.*
* Administratori rezervon te drejten per te edituar ose fshire komentet
Do a marri Berisha apo do e mbaje Basha drejtimin e PD?