MENU
Thesari.com © 2001 - 2023

Bllokohet Pallati i Lul Bashës. Shëmbet javën e ardhëshme - Thesari

E Dielë 03 Nëntor, 2013
Bllokohet Pallati i Lul Bashës. Shëmbet javën e ardhëshme

pallati_bashes

VLORË - Bllokohet "Pallati i Bashës" në plazhin e Ujit të Ftohtë në Vlorë dhe po bëhen gati procedurat për shembjen e tij. Lajmi vjen nga INUK pas matjeve që i kanë bërë sot këtij objekti inspektorët ndërtimorë dhe jo vetëm atij, por dhe shumë objekteve të tjera që kanë përfituar territor nga deti.

Rreth ndërtesës së shumëpërfolur këto ditë si e paligjshme e për t'u prishur të "Bashës" janë vendosur sot pasdite rretheqark shiritat e bllokimit dhe gjenden të pranishme forca policie, për të shmangur incidentet.

Edhe pse gazetarët kanë ngulmuar të pyesin më tepër, fillimisht kreu i INUK të Vlorës, Zydi Dajti nuk u shpreh specifikisht, por nënkuptoi se "të gjitha ndërtimet pa leje, si njëkatëshe apo ato shumëkatëshe që zënë territorin e plazhit publik apo lungomares do të prishen pa përjashtim deri në Llogora". Dhe janë plot 190 objekte të tilla, që janë për t'u verifikuar. Ndërkohë

Më vonë u mësua lajmi i shembjes së ndërtesës së vjehrrit të kryetarit të PD dhe kryebashkiakut të Tiranës, Lulzim Basha, e projektuar për hotel, dhe sot është bllokuar parkimi i godinës.

Aksioni, që ka filluar prej dy ditësh, ka vijuar gjatë gjithë ditës së sotme prej inspektorëve ndërtimorë të INUK dhe kreut të këtij institucioni në Vlorë, Zydi Dajti.

Jep një mendim
Komentet publikohen direkt pa censurë. Mundohuni ti përshtateni etikës së komunikimit.*
* Administratori rezervon te drejten per te edituar ose fshire komentet
Do a marri Berisha apo do e mbaje Basha drejtimin e PD?