MENU
Thesari.com © 2001 - 2023

Nishani ka refuzuar të firmosë shkarkimin e Neritan Cekës - Thesari

E Shtunë 26 Tetor, 2013
Nishani ka refuzuar të firmosë shkarkimin e Neritan Cekës

neritan-ceka_3

Një tjetër përplasje mes mazhorancës së re dhe Presidentit të Republikës.

E përditshmja Shqiptarja.com shkruan se Bujar Nishani ka refuzuar kërkesën e Ministrisë së Jashtme për të shkarkuar ambasadorin Neritcan Ceka.

Burime jozyrtare thonë se Ministria e Jashtme ka dërguar edhe një listë tjetër me ambasadorë në moshë të madhe, të cilët duhen të dalin në pension, në vend që të vazhdojnë angazhimin diplomatik.

Por Nishani nuk e ka hedhur firmën për të shkarkuar ambasadorin 72- vjeçar.

Jep një mendim
Komentet publikohen direkt pa censurë. Mundohuni ti përshtateni etikës së komunikimit.*
* Administratori rezervon te drejten per te edituar ose fshire komentet
Do a marri Berisha apo do e mbaje Basha drejtimin e PD?