MENU
Thesari.com © 2001 - 2021

Mos ju rafte ne pjese nje si ky - Thesari

E Shtunë 21 Maj, 2016
Mos ju rafte ne pjese nje si ky

armand-xhuli

Njerez sot ne mengjes ne ora 8.22 minuta me ndodhi nje ngjarje, sa e dhimbshme, aq dhe muti. 
Kam nje kerkese te vecante per te gjithe ju, nqs jemi vertet friends. Kerkesa ime eshte qe kete shkrim timin ta perhapni ku te mundni e sa te mundni. 

Ngjarja eshte kjo:
Para disa ditesh shkova te prenotoja nje vizite okulisti per mamane time 92 vjec te Klinika Europiane e syve ne rrugen Komuna e Parisit. Takimin ma lane sot ne ora 8.00. Ne 8 pa cerek para klinikes. Roja me tha qe klinika hapet ne ora 8.00.
Ne ora 8.00 klinika u hap. Ishim te paret dhe po prisnim. Nje grua tjeter hyri perpara meje. Natyrisht mu ngriten nervat dhe shkova te recepsioni te ankohesha. Tani mbani vesh e degjoni:
Sekretarja me tha: - ti je ke shtesat. Hahahahahah!!!!!
Natyrisht kundershtova sepse nuk mund te me bente budalla. Ne llafe e siper ajo gruaja qe hyri para meje doli dhe neve na futen brenda. Mamaja ime, qe shume kush e njeh, u ul ne poltronen e vizites. 
Hyn doktori... mbajeni mend emrin... Kastriot Borici...
Ti - me tha - mos bej llafe se e para je me shtesat dhe e dyta ke vetem 22 minuta qe pret. 
Mbasi ja sqarova qe askush nuk me kishte thene per shtesa dhe hajvanlliqe te tilla, doktori, doktori i leshit.... Kastriot Borici... pa piken e turpit, filloi te me genjente ne formen me te ndyre te mundeshme. Argumenti idiot qe perdori ishte:
- Ajo gruaja para teje e kishte orartin ne ora 7.30
Nuk pashe me nga syte. Zbrita poshte dhe morra rojen i cili pohoi qe klinika hapte ne ora 8.00 dhe orar ne 7.30 nuk kishte. 
Doktor… Kastriot Borici… ngeli si i dhiere dhe cfare beri??? Ju drejtua mamase time 92 vjec dhe i tha me plot gojen - Te lutem cohu se une refuzoj te te vizitoj.
Doktor… Kastriot Borici… refuzon te vizitoje pacienten 92 vjec. Per ata qe gojen ma njohin, besoj e kuptojne se cfare nxorra nga goja, megjithate po ua numeroj:
    1. Ti nuk je doktor por palaco
    2. Hajdut
    3. Kriminel
    4. Sharlatan
dhe ca gjera te tjera qe nuk me kujtohen.
Me nje fjale... nje doktor mbaruar jashte shtetit, qe eshte betuar te mbroje e te kujdeset per shendetin e pacientit, refuzon te vizitoje nje pacient 92 vjec. 
Dhe ky doktor eshte… Kastriot Borici…
Tjetra, akoma me e rende eshte deklarata e tij: - une nuk pyes per njeri se jam vete pronar.
Dhe ky pronar eshte… Kastriot Borici… 
Nje doktor qe nuk ndan dot etiken profesionale nga sharlatanizmi makaber i nje njeriu qe mendon per leket…
Dhe ky sharlatan eshte… Kastriot Borici…
Nje doktor qe nuk e ka kuptuar qe bisnesi behet te QKR dhe poltrona e klinikes eshte per nje tjeter pune shume me humane. 
Dhe ky eshte… Kastriot Borici…
Nje krijese e pafytyre qe per inatin tim dhe te genjeshtrave te veta u hakmorr ndaj mamase time 92 vjec dhe nuk e vizitoi.
Ky hakmarres eshte… Kastriot Borici…
Kam akoma plot per te thene por me jane ngritur nervat nga fillimi.
Ju lutem te gjitheve, shperndajeni, bejeni share, qe njerez si ky… Kastriot Borici… qe ka kurajon ta quaje veten doktor dhe hakmerret tek pacienti, te mos kete fushe te lire veprimi e te beje gjema te tjera si kjo.
Ju lutem shperndajeni sa me shume natyrisht, nqs e quani te aresyeshme. 
Mos ju rafte ne pjese nje si ky….!!!!!

fb/mandxhuli

Mendimi juaj
28 Gusht, 2018 11:15 UTC
Zhaklina Rira
U shtofshin doktorret si ky. Eshte njeriu me korrekt qe ekziston dhe me ka dhuruar driten e syve me shume profesionalizem.
13 Gusht, 2020 10:23 UTC
Selina
Dr Kastrioti eshte doktori me korrekt dhe i rregullt
15 Gusht, 2020 07:43 UTC
andi selmani
Kjo eshte klinika me e mire ne Shqiperi. Te vetmit qe nuk lepihen sepse e dine se vlera e tyre eshte e larte.
Jep një mendim
Komentet publikohen direkt pa censurë. Mundohuni ti përshtateni etikës së komunikimit.*
* Administratori rezervon te drejten per te edituar ose fshire komentet
Për kë do të votonit në zgjedhjet e 25 Prillit?