MENU
Thesari.com © 2001 - 2020

Debat - Thesari

  Kategoria: Debat
Që Reforma në Drejëtësi ishte vetëm një lojë për ndërrimin e forcave të pushtetit në shërbim të politikës së radhës dhe s'ka lidhje fare me drejtësinë e munguar në S
782   0
Debati i plote ka ndodhur ne emisionin "Studio e Hapur" te Eni Vasilit ne News24 me 26 shkurt, 2018. Ka pasur përplasje mes ish kryeministri Sali Berisha dhe gazeta
615   0
E mbani mënd këtë karagjozin që keni zgjedhur Kryeministër si hiqej kur ishte çështja e Lëndëve Kimike Siriane? Hiqej sikur konsultohej me Ambasadën Amerikane çdo di
1091   0
Përsa i përket rastit “Myftaraj-Vllahutin” nuk e marr aspak mundimin të vlerësoj ato ç’ka shkruan zoti Myftaraj për ambasadoren e BE në Tiranë; nëse ai ka gabuar apo
863   0
Akuzat për marrëveshjen e detit me Greqinë janë rrëzuar pasi Prokuroria e Tiranës ka pushuar hetimet për ish-sekretarin e Përgjitshëm të Ministrisë së Jashtme, Ferit
848   0
Në çadrën për lirinë politike vazhdon grumbullimi i protestuesve midis ndërtesës së kryesisë së Kuvendit dhe asaj të kryeministrisë. Dje trekëndëshi u bë katërkën
679   0
Aktivisti më i njohur i Organizata Politike, Arlind Qorri, i është përgjigjur me gjuhën e tyre sulmeve që i kanë ardhur nga gazeta Rilindja Demokratike. Kjo gazetë n
1038   0
KQZ ka rrëzuar kërkesën e prokurorisë për heqjen e mandatit deputetit Armando Prenga. Me arsyetimin se nuk ka material mjaftueshëm për heqjen e mandatit dhe duke kër
1009   0
I nderuar ambasador i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Në fillim të muajit shkurt ju i bëtë thirrje, citoj; “shqiptarëve patriotë, të kualifikuar, që të aplikoj
799   0
Në të gjithë botën ushtarakët i qëndrojnë besnik kodit të tyre të nderit, që lidhet me betimin për t’i shërbyer atdhut dhe kombit. Ky është një fenomen që përfshin e
895   0
Unë nuk jam ndonjë ndjekës i zjarrtë i emisionit "Opinion". Mbase e kam gabim. Eshtë formati që krijon probleme për shijet e mia. Por, kjo është puna ime. Amà gaz
865   0
Sali Berisha ka rindezur edhe njëherë debatin për rolin e multimiliarderit Xhorxh Soros dhe fondacionit të tij në Shqipëri, duke i quajtur ato si një rrezik madhor p
961   0
A keni besim se qeveria Rama 2 do e përmirësojë jetën tuaj?