MENU
Thesari.com © 2001 - 2023

Bota - Thesari

  Kategoria: Bota
Si degradoi partia e punetoreve ne nje OJQ te madhe qe perdor frikerat e qytetareve per te fituar pushtet. Kjo eshte e majta moderne! Mungesa e alternativave kërcënu
2113   0
Dalai lama tronditi botën liberale kur i tha një auditori në Malmo, Suedi këtë javë, që refugjatët duhet të kthehen në shtëpi dhe të ndërtojnë vendet e tyre. Dala
2098   0
Sipas një grafike shqetësuese nga "Information is beautiful" për vdekjet e shekullit të 20-të, komunizmi ishte shkaku ideologjik kryesor i vdekjes midis viteve 1900
2738   0
Një hap prapa, gati dy shekuj, për arsimin turk, sipas njoftimit nga ana e Ministrisë së Arsimit të Ankarasë, e cila ka deklaruar se nga 2019 teoria e evolucionit të
2649   0
Michael Roth, zëvendës ministri i jashtëm i Gjermanisë, thotë se rezultati i Macronit në Francë u dëmtua nga kandidati i krahut të djathtë Marine Le Pen duke marrë 1
2202   0
Rex Tillerson po bën një punë të vërtetë fenomenale deri më tani dhe ishte një zgjedhje e përkryer nga Presidenti Trump për Sekretar Shteti. Mesazhi që Tillerson i
2485   0
Presidentja e Koresë së Jugut Park Geun-hye është arrestuar dhe futur në paraburgim në lidhje me një skandal korrupsioni që çoi në shkarkimin e saj. 65-vjeçarja u
2508   0
Sipas njoftimeve te fundit, kryeministri kanadez Justin Trudeau është duke planifikuar legjislacionin për legalizimin e marijuanës. Portali Independent.co.uk rapo
3017   0
Ligjvënësit republikanë në Kongres kanë dëgjuar boll për George Soros dhe janë në kërkim të lidhjeve të Sorosit me Obamën dhe Partinë Demokratike. Sipas burimeve të
1489   0
Ka shumë zëra në Amerikë dhe në botë që janë të tmerruar nga Trumpizmi, thonë: - Trumpizmi është katastrofë për Amerikën dhe botën; - Amerika do mbetet pa sistem shë
1690   0
Dënohet Bilal Shehu, i cili i mundësoi Edi Ramës takimim ku do të ishte i pranishëm Presidenti i SHBA-­ve, Barack Obama në tetor të vitit 2012, ku Kryeministri përfi
1952   0
Peter Janku Ata u mblodhën së bashku njësoj si hajdutët natën: pa njoftuar as kolegët e kabinetit në ditën me diell për qëllimet e tyre, kësisoj të martën në mbrë
2786   0
Do a marri Berisha apo do e mbaje Basha drejtimin e PD?