MENU
Thesari.com © 2001 - 2020

Sociale - Thesari

  Kategoria: Sociale
Kontrolli i Lartë i Shtetit jep sërish alarmimin për pushtimin e territoreve të Spitalit Ushtarak nga Spitali Amerikan, bën thirrje për hetime, prokuroria hesht, min
400   0
2 maj 2018: Amerikania e Valbones e paditur nga Gener-2 per 200 milion lek. Seance e pare. Nesër në orën 12:00 në Gjykatën e Tiranës zhvillohet seanca e parë gjyqës
709   0
Një dosje plot 48 faqe që mban nr.169, e cila mban firmën e të famshmit Ramadan Troci, ish-drejtues i Prokurorise Vlorë dhe vartësve të tij Albert Kuliçi e Urim Buci
708   1
Marrëzia është një gjendje në të cilën një individ nuk është në gjendje të dallojë realen nga imagjinarja, dhe kështu vepron në bazë të shtysave të momentit duke u k
712   0
Në këtë realitetin tonë të çmendur, ku karreristë, arrivistë, injorantë, hajna, sigurimsa dhe enverista janë konvertuar në burra shteti, deputetë, ministra, priftëri
927   0
Sipas një grafike shqetësuese nga "Information is beautiful" për vdekjet e shekullit të 20-të, komunizmi ishte shkaku ideologjik kryesor i vdekjes midis viteve 1900
887   0
Sot në një ditë të shenjtë, siç është kjo e Bajramit, u konsumua një ngjarje në kufijtë e aktit terrorist ndaj Heroit tonë Kombëtar. Nuk jam në gjendje ta ndaj, a ta
843   0
Gjykata e Lartë ka vendosur sot 4 vjet burg për gjyqtaren Majlinda Andrea, akuzuar për korrupsion por ajo nuk do ta provojë qelinë. Andrea akuzohej për korrupsion
1047   0
Gradualisht kryetaret e partive po kristalizojne listat e perfaqesuesve te kuvendit. Midis ketyre listave figurojne edhe femra te cilat jane futur ne kete vorbull jo
977   0
Neni 2 i Kushtetutës së Republikës së Shqipërisë pohon se "Sovraniteti në Republikën e Shqipërisë i përket popullit" (pika 1). Por me dashje, falë deformimit të sist
920   0
Prej tri ditësh, në katin e parë të Pallatit të Kongreseve po zhvillohet Panairi i përvitshëm i Punës. Ndryshe nga çdo vit, Kryeministri Edi Rama, nuk u paraqit asnj
770   0
Une jam Dhimitraq Janji. Jam 62 vjec dhe jetoj ne Verri te Fierit. U zgjova sot ne mengjes dhe zbulova qe jam nje kriminel. Po po, nje kriminel i rrezikshem. Ne k
775   0
A keni besim se qeveria Rama 2 do e përmirësojë jetën tuaj?