MENU
Thesari.com © 2001 - 2021

Lajme - Thesari

Alba Kepi
Ne ato brigje po pritet qe Spak e gjykatat te merren edhe me dosjet e nxehta qe rrefejne krime te renda te emrave me peshe (si ai qe po ferkon ne foto). *** Dear Ambasadore e SHBA, ju shoh kaq te gezuar perqafueshem mbi kete anije ushtarake amerika...
346   0
Ja disa fakte per bimën e djallit: 1. Studim pas studimi ka rezultuar se marijuana është më pak e dëmshme se alkoholi dhe duhani. 2. Vetëm rreth 9% e përdoruesve të marijuanës janë bërë klinikisht të varur prej saj, sipas një studimi. 3. Një lloj kombinimi i marijuanës bllokon qelizat kancerogjene dhe i ndalon ato të zhvillohen dhe të përhapen më tej. 4. Përdoruesit më të rëndë të marijuanas rrezikojnë të njëjtat efekte si pirësit e cigareve, si psh bron
2185   0
vip
2 maj 2018: Amerikania e Valbones e paditur nga Gener-2 per 200 milion lek. Seance e pare. Nesër në orën 12:00 në Gjykatën e Tiranës zhvillohet seanca e parë gjyqësore e padisë së kompanisë Gener 2 kundër Catherine Bohne dhe shoqatës TOKA, aktivisteve për mbrojtjen e Valbonës, për dëmtim të imazhit të kompanisë me një dëmshpërblim prej 200 milion lekësh të vjetra të kërkuara nga kompania. Me këtë veprim, ndërtuesit e hidrocentraleve në lumin e Valbonës kërkojnë të
1337   0
Dalai lama tronditi botën liberale kur i tha një auditori në Malmo, Suedi këtë javë, që refugjatët duhet të kthehen në shtëpi dhe të ndërtojnë vendet e tyre. Dalai Lama ka thënë se refugjatët duhet të kthehen në shtëpi dhe të ndihmojnë në rindërtimin e vendeve të tyre pasi "Europa i përket europianëve". Udhëheqësi shpirtëror budist nga Tibeti, pranoi se Europa kishte një përgjegjësi për t'i ndihmuar, por këmbënguli që ata gjithashtu duhet të bënin pjesën e tyr
1109   0
Sipas një grafike shqetësuese nga "Information is beautiful" për vdekjet e shekullit të 20-të, komunizmi ishte shkaku ideologjik kryesor i vdekjes midis viteve 1900 dhe 2000. 94 milionë që u zhdukën në Kinë, Bashkimin Sovjetik, Korenë e Veriut, Afganistanin dhe Europën Lindore kapercejnë ndjeshëm 28 milionët që vdiqën nën regjimet fashiste gjatë së njëjtës periudhë. Gjatë shekullit të kaluar, më shumë njerëz vdiqën si rezultat i komunizmit sesa nga vrasjet (58 mili
1609   0
A duhet te dorehiqet Lulzim Basha nga drejtimi i PD