MENU
Thesari.com © 2001 - 2024

Berisha thirrje qytetarëve: Në këmbë kundër mafias së kuqe të pushtetit - Thesari

E Martë 05 Nëntor, 2013
Berisha thirrje qytetarëve: Në këmbë kundër mafias së kuqe të pushtetit

berisha-mbledh-pushtet

Sali Berisha u ka bërë thirrje qytetarëve “të ngrihen sa më parë” kundër “pushtetit të mafias” së qeverisë Rama. Duke theksuar se “vetëm përgjegjësia e qytetarëve mund ta shpëtojnë demokracinë”.

Mesazhi i plotë i Berishës në Facebook

Ne Korçe fitoi kandidati i kleptokracise!Te dashur miq, nje krim i shemtuar elektoral ndodhi dje ne Korçe. Mediat filmuan aktin e blerjes masive te votes. Me kete akt dyshja Rama – Meta asgjesojne mekanizmin themelor te demokracise, voten e lire dhe pluralizmin politik e shnderrojne ne pluralizem burokratik.

Ky eshte pushteti i mafies. Kesaj i thone mafia e kuqe ne pushtet, demokracia ne rrezik per jeten e saj. Vetem pergjegjesia e qytetareve mund ta shpetoje ate. Qytetare te ngrihemi sa me pare! sb

Jep një mendim
Komentet publikohen direkt pa censurë. Mundohuni ti përshtateni etikës së komunikimit.*
* Administratori rezervon te drejten per te edituar ose fshire komentet
Do a marri Berisha apo do e mbaje Basha drejtimin e PD?