MENU
Thesari.com © 2001 - 2024

Dhunon policin, pasi e ndali se nuk respektoi semaforin - Thesari

E Mërkurë 18 Dhjetor, 2013
Dhunon policin, pasi e ndali se nuk respektoi semaforin

Policia-Rrugore-Kodi

Një efektiv policie i qarkullimit rrugor u sulmua mbrëmjen e djeshme nga një drejtues mjeti. Ngjarja ndodhi pranë Librit Universitar. Mësohet se polici rrugor ndaloi drejtuesin dhe po pregatiste gjobën, pasi ky i fundit nuk respektoi semaforin dhe tentoi të kalonte kryqëzimin edhe pse drita ishte e kuqe. 

Mirëpo drejtuesi i mjetit, i identifikuar si Eniel Arapo, zyrtar i Drejtorisë së Higjienës në Tiranë, nuk ishte dakort me gjobën dhe për këtë arsye e kap për fyti policin, dhe pasi e godet i merr radion dhe ja përplas në tokë dhe pasi e shau mirë e mirë pa ju dredhur qerpiku, hipën i qetë në makinë, të cilën e kishte ndaluar mu në mes të rrugës, dhe vazhdon rrugën e tij. 

Në vendngjarje mbërritën forcat e policisë së rendit, të cilët më pas bënë të mundur edhe arrestimin e zyrtarit "gangster".

Jep një mendim
Komentet publikohen direkt pa censurë. Mundohuni ti përshtateni etikës së komunikimit.*
* Administratori rezervon te drejten per te edituar ose fshire komentet
Do a marri Berisha apo do e mbaje Basha drejtimin e PD?