MENU
Thesari.com © 2001 - 2020

Veglat e pushtetit ushtrojnë presion politik ndaj grevistëve të Zharrëz - Thesari

E Enjte 23 Shkurt, 2017
Veglat e pushtetit ushtrojnë presion politik ndaj grevistëve të Zharrëz

zharrez-1

Deklarate e marshuesve

1. Policia ne Fier po ushtron presion ndaj familjeve te marshuesve duke u kerkuar qe te nderpresin marshimin.

2. Mirjeta Nasto, drejtoresha e shkolles Sotir Çapo ne Zharrez kercenon me te riun e marshuesve me perjashtim nga shkolla. 

3. Ministria e Energjitikes genjen per vleresimet. Nuk eshte bere asnje vleresim. Shtepite (jo te gjitha) jane fotografuar nga jashte dhe kaq. Ministria nuk ja ka idene se cfare demesh ka cdo shtepi specifikisht. E sfidojme ti beje publike "vleresimet" e saj.

4. Kryeministri, Zv. Kryeministri, Ministri etj jane te ftuar te vijne ne Kavaje, apo te na bashkohen rruges per Tirane dhe te na tregojne zgjidhjen qe kane gjetur. Nese nuk e bejne, dmth qe nuk ka zgjidhje.

5. Marshimi yne nuk eshte prone e asnje partie. Marshojme vetem dhe vetem per shtepite tona.

Marshimi do vazhdoje deri sa te kemi zgjidhje. Nese nuk ka do te ngulemi ne Tirane dhe nuk shkulemi te gjalle deri sa te fitojme te drejten tone. Shtepite nuk na i ka falur asnje parti, i kemi ndertuar me gjak e djerse. 

Nuk perkulemi me!

Sapo kaluan kryqezimin e Rrogozhines. Aktiviste, artiste dhe qytetare ju bashkohen rruges. Marshimi per drejtesi vazhdon. Jane te lodhur por te vendosur. #PerShtepiteJoPerPartite

Posted by Nisma #Thurje on Thursday, February 23, 2017
Jep një mendim
Komentet publikohen direkt pa censurë. Mundohuni ti përshtateni etikës së komunikimit.*
* Administratori rezervon te drejten per te edituar ose fshire komentet
Kë do donit të ishte Presidenti i 46 i Amerikës?