MENU
Thesari.com © 2001 - 2024

Ja pse opozita nuk analizon në media opsionin e “Rënies” së Qeverisë - Thesari

E Martë 31 Janar, 2017
Ja pse opozita nuk analizon në media opsionin e “Rënies” së Qeverisë

basha-soros

Këtë analizë e kam shkruar unë Avokati Altin Goxhaj pavaresisht se qënkërkam “Drejtues i Kolones se Peste te Soros ne PD”

PSE S’BIE QEVERIA!

Nese koalicioni prishet a bie Qeveria? Kjo varet nga 71 vota pro nje Kryeministri tjeter! Me sa di une s’behen ende!
Ndryshe shkohet automatikisht ne Zgjedhje te parakohshme me Kryeminister Edin e Sorosit dhe Minister te Brendshem Sajmen e Cannabisit ku i gjithe pushteti do te kete nen kontroll gjithshka sepse s’ka kohe per Reforme Zgjedhore!

KUSH DO I GARANTONTE ZGJEDHJET!

Nderkohe kreu i OSBE eshte Buchard i Erion Veliajt! LU ende nuk lu! Vlahutin ka hallin e viles! Vezhgimin e Zgjedhjeve nga shoqeria civile e ka “Dhoma Zgjedhore e Soros” qe kryehesohet nga Andi Dobrushi i Fondacionit Soros! Kolegji Zgjedhor varet nga Vetingu i Soros! Televizionet jane 100% nen kontrollin e pushtetit (mbani mend si ia hoqen sinjalin Ora News kur foli ai Lefteri i LSI)! KQZ ne cdo rast eshte nen kontrollin e pushtetit dhe nderkombetareve te Sorosit si me lart!

INFRASTRUKTURA ZGJEDHORE E PD!

Nderkohe PD nuk ka shans per asgje dhe s’ben dot as ushtrine me 5500 komisionere besnike per te ruajtur votat sepse PD u shkaterrua dhe u shkretua deri ne tullen e fundit sipas skenarit te Soros qe prej 6 Dhjetorit 2014, skenar qe e zbuluan Ennno Bozdo, Kreshnik Collaku dhe Fatbardh Kandilli para 3 ditesh e mbi te gjitha qe zbuluan se drejtohej nga une nen emrin e koduar “Lufta e Ftohte” dhe per kete kam fituar miliarda nga Soros por sipas ketij skenari une udhetoj me autobuza linje dhe furgona rrethesh kur shkoj ne gjyqe sepse ky eshte nje operacion maskimi.

TANI ME THONI JU MUA CILA ESHTE STRATEGJIA E OPOZITES?

Ne fakt nuk besoj te kene patur kohe per kete sepse kane qene shume te zene kete jave! Psh Shefi i Organizimit Ennno Bozdo, Shefi i Burimeve Njerezore Fatbardh Kandilli dhe sheshi i politikes se jashtme (qe deri ne 8 Nentor ora 24:00 lavderonte Clintonin dhe te nesermen bertiste rrofte Trumpi), dmth Kreshnik Collaku, kane qene duke zbuluar Kolonen e Peste te Soros ne PD qe e kryesokam une si njeriu i fshehte i Soros qe me paguante Soros te shaja Sorosin! Ato 18 gjyqe dhe kallzime penale qe me kane bere klyshet e Sorosit keto 12 vjet duke me kerkuar 250 milione leke dhemshperblim per shpifje kane qene teater se ato para do te mi paguante vete Sorosi! Edhe biznesin familjar qe me mbante me buke qe prej 1991 qe ma falimentoi Rama ishte teater! Edhe 4 arrestimet e mia dhe dhuna fizike ndaj meje ishte me gjasme si ne ato filmat me karate se une Sajmen e kam nga Kurveleshi nga eshte edhe origjina ime! Edhe Mere Gelbazja qe vjell, shpif e shpik per mua sa gjithe Rilindja bashke e ben se edhe une edhe Merja jemi pjese e celules se Gramoz Rucit qe prej 1991 kur Mozi pushoi te parin babane tim nga puna sepse ai shkruante te RD-ja kunder Sigurimit dhe une ne 1992 beja sikur drejtoja fushaten e PDse ne Sarande kunder Gramozit sepse ai na paguante qe ne ta mundnim sic e mundem!

SI ZGJIDHEJ KRIZA!

Miq! PD nuk ka asnje opsion gati! Jo se nuk ka mundesi! Mundet por s’do! Se po te donte e kishte nisur me Sloganin: KJO ESHTE QEVERIA E SOROSIT! KERKOJME NDIHMEN E AMERIKES TE SHPETOJME NGA RRENIMI PREJ OLIGARKISE SOROSJANE!
Do shihnit cudira menjehere! Reagimi i pare do te vinte nga Amerika! Por jo si deri dje! Do te ishte reagim alla Trump!!! Sepse ne Sjtepine e Bardhe kryekeshilltari i Trump eshte ai qe organizoi dhe drejtoi kryqezaten kunder Sorosit (shoket e mi e quajne me humor Altini i Trumpit). Ai quhet Steve Bannon dhe pardje u emerua edhe ne drejtimin e NSA ku nje nder detyrat ka te pjeke Sorosin ne hell dhe per rrjetin e tij ta beje kukurec! Ata stafi i Trump po ndjek cdo paudhesi te Soros kudo ne bote dhe asnje vend ne bote nuk eshte me interesant se sa Shqiperia per ta diskredituar dhe shker…yer Sorosin dhe sorosizmin edhe sepse influenca sorosjane ne politiken e jashtme amerikane per Shqiperine ka qene 100% e kapur dhe per kete ka aq prova sa te gjithe shtetet bashke!

PSE NUK ZGJIDHET KRIZA!

Prita se mos Basha do te permendete Sorosin pas ardhjes nga SHBA… hic, s’nuk… As e ka ne plan! Madje nga nje burim i brendshem Basha as qe e ka permendur Sorosin ne asnje takim atje!!! Nderkohe e vetmja teme intresante qe mund te bente te interesuar kedo atje ne ditet e inagurimit ne Shtepine e Bardhe ishte kryefjala Soros (nderkohe qe zhvilloheshin protestat sorosjane kunder Trump)! Pikerisht ne kete moment kur sapo ka filluar zyrtarisht kryqezata Anti-Soros ne SHBA dhe kudo ne bote nga vete Shtepia e Bardhe! Dhe megjithate Basha nuk e zuri me goje as ne Washington dhe as ne Elbason! Se po rruan shume Trump se nje idiot e ka share nga budallalliku! Per te do te kishte rendesi vetem se si nje vend aleat i NATOs drejtohet nga Soros dhe i kundervihet atij per kete llogari!

EJB I PODESTAS!

PD s’po e ben kete!!! Nuk e le amerikani qe shoqeron Bashen prej 1 muaji (edhe ne Amerike ishin bashke) quhet amerikani Ejb, koordinatori zyrtar i PODESTA GROUP prej 7 vjetesh!

E VETMJA ZGJIDHJE QE I KA MBET PD!

Ndaj dhe PD po hesht! Derisa ta gjejne zgjidhjen: te shpallin zyrtarisht ne konference shtypi ku do dale Kreshnik Collaku i Politikes se Jashtme te deklaroje se kane zbuluar qe ne PD ka Kolone te Peste te Soros por ate e drejtokam une sipas Operacionit Sekret qe drejtoj une me milionat e Sorosit “Lufta e Ftohte” qe prej 2006! Mos qeshni! Ky eshte mesazhi qe kane perhap zyrtarisht per 3 dite me rradhe ne bazen e PDse Ennno Bozdo, Kreshnik Collaku, Fatbardh Kandilli me kollonaret dhe kollovaret e tjere te Soros ne PD! (Provat i keni me printscreen ne profilin tim)! Ndaj dhe kane qene shume te zene per te menduar ndonje proteste per skandalin e denoncuar nga vete ministrat e Qeverise se Sorosit dhe ndonje strategji per tu perballur me cdo krize! Kjo ne fakt eshte arsyeja pse nuk bje Qeveria dhe s’ka asnje shans per Qeveri Teknike! Sic ju kam paralajmeruar prej 6 Dhjetorit 2014 me teorite e mia konspirative qe mi financon Sorosi, Gramoz Ruci, Edi Rama dhe vete Lali Eri!

LOTET E MIA DHE TE SHQIPTAREVE!

Kur flas per komedine e tyre ne lidhje me veten time eshte per te qeshur me lot! Por kur flas per Shqiperine te thahet loti nga dhimbja!

Jep një mendim
Komentet publikohen direkt pa censurë. Mundohuni ti përshtateni etikës së komunikimit.*
* Administratori rezervon te drejten per te edituar ose fshire komentet
Do a marri Berisha apo do e mbaje Basha drejtimin e PD?