MENU
Thesari.com © 2001 - 2024

Kuq e zi jemi Ne, jo Digitalbi, Elvana apo Top Rama - Thesari

E Mërkurë 25 Mars, 2015
Kuq e zi jemi Ne, jo Digitalbi, Elvana apo Top Rama

albania

Kuq e zi jemi Ne, jo Digitalbi, Elvana apo ai provokatori qe hedh flamurin ne fushe.

Kete punen e Nacionalizmit qe kalon kufinjte e Patriotizmit po e shnderroni ne maskarade. U kapet pas nje portieri serb te shkrete qe nuk beri asgje kunder flamurit tone, madje eshte aq “i mbaruar” sa qe luan ne kategorine tone te degjenerimit futbollistik.

Ne kete situate te shiturish, nje “i panjohuri” provokator qe hodhi flamurin, u be vip mes injoranteve, e i dukej veta si Dronisti i Beogradit.

Elvana Gjata me Flor Mumajesin realizuan nje kenge qe s me jep minimumin e emocionit patriotik, dhe kush nuk e pelqen, ajo e quan antishqiptar ne facebook. Antishqiptar jeni ju perfituesit nga ndjenjat tona kombetare.

Digitalbi mes monopoleve te krijuara tenton te gllaberoje dhe kombetaren tone. Ekskluziviteti i TVSH-se u harrua. Himnet e vjetra po zhduken, fanellat dhe gjithcka u deformuan. Ndoshta na nderrojne emrin, nga shqiptare ne shqipriane.

Nacionalizmi si streha e fundit e maskarenjve eshte zaptuar nga keto te fundit. Kombetarja ka himnet e veta, jo keto pacavuret fasada.

Jep një mendim
Komentet publikohen direkt pa censurë. Mundohuni ti përshtateni etikës së komunikimit.*
* Administratori rezervon te drejten per te edituar ose fshire komentet
Do a marri Berisha apo do e mbaje Basha drejtimin e PD?